Metodika auditu přístupnosti www stránek

Metodika auditu přístupnosti www stránek

Pro testování přístupnosti používáme několik druhů prohlížečů podporujících standard HTML 4.0 (Firefox, Internet Explorer, Opera). Pro zjištění kontrastnosti grafických prvků hodnotíme zobrazení stránek na LCD a CRT monitorech, sledujeme viditelnost navigace a důležitých prvků na stránkách v rozlišeních 1024x768 až 1600x1200 bodů. Zaměřujeme se na použití webu bez kaskádových stylů, javascriptu a bez obrázků.

Přístupnost webových stránek prověřujeme podle metodiky Best Practice – pravidel pro tvorbu přístupného webu, který vytvořila pracovní skupina složená ze zástupců Metodického centra informatiky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS), odborných konzultantů a pracovníků Ministerstva informatiky. Tato doporučení obsahují 37 základních pravidel, které by měly přístupné webové stránky splňovat.

Kam dál z metodiky auditu přístupnosti?

  1. přečíst si vzor auditu přístupnosti www stránek
  2. dozvědět se také o auditu použitelnosti a auditu optimalizace SEO
  3. požádat o nabídku na zhotovení auditu přístupnosti


Web na klíč
Ohlasy
„Milan a jeho firma jsou kreativním a spolehlivým partnerem v oblasti webdesignu a optimalizace SEO.” říká Mgr. Jan Klimeš, manažer výzkumných projektů a člen představenstva STEM/MARK, a.s.
Jak začít

Nejste spokojeni se svými současnými www stránkami? Navštěvuje váš web málo zákazníků? Zjistíme proč a doporučíme vám, jak to změnit. Nechte si od nás zhotovit audit použitelnosti, přístupnosti a optimalizace SEO - vyberete-li si nás pro odstranění slabých míst, audity budou zdarma.

Rychlý kontakt
Změnit jazyk