Metodika auditu optimalizace pro vyhledávače

Metodika auditu optimalizace pro vyhledávače

V auditu optimalizace SEO hodnotíme web z hlediska naplnění základních předpokladů – stability a mohutnosti základních pilířů úspěšných stránek.

Z hlediska obsahu provádíme analýzu klíčových slov, cílení na clustery vyhledávaných frází a do nich promítáme současné umístění stránek ve vyhledávačích.

V technické části analýzy se zaměřujeme na sémantiku zdrojového kódu, testování pomocí simulátorů vyhledávacích robotů, validitu stránek podle doporučení organizace W3C.org. Dále hodnotíme čitelnost URL adres (Cool URI’s) a zda korespondují s obecnou navigací, posuzujeme rychlost zpracování databázových dotazů. Prověřujeme případnou duplicitu textů a užívání neindexovatelných prvků nesoucích informaci (javascriptu, flashe, grafických prvků).

Popularita stránek vychází z tzv. citačního principu známého z vědeckých prací. Čím je článek či publikace více citována v pracích kolegů, tím je vědec pozitivněji hodnocen. Podobné je to s internetovými stránkami a jejich „citovanost“ je jedním z důležitých kritérií při řazení výsledků ve vyhledávači. Tento faktor zavedl Google na počátku tohoto tisíciletí a de facto přes noc převálcoval konkurenci (Altavista, Yahoo!, Lycos ad.), neboť jeho výsledky získaly novou dimenzi – byly mnohem relevantnější a lidé snáze našli, co hledali. Dnes již bere v potaz váhu zpětných odkazů každý významnější vyhledávač.

V analýze zpětných odkazů zachycujeme současný stav a navrhujeme místa pro relevantní umístění vlastního odkazu a klientům doporučujeme metody, jak si zajistit přirozené linkování.

Při doporučení optimalizace se neuchylujeme k žádným spamerským technikám, ani k tzv. „black-hat SEO“ (techniky na hraně přípustnosti, např. skrytý text, backdoor pages), a nevystavujeme tak zadavatele žádným rizikům penalizace ze strany vyhledávačů.

Kam dál z metodiky auditu optimalizace SEO?

  1. přečíst si vzor auditu optimalizace pro vyhledávače
  2. dozvědět se také o auditu použitelnosti a auditu přístupnosti
  3. požádat o nabídku na zhotovení auditu optimalizace SEO


Web na klíč
Ohlasy
„Spolupracujeme se Svistem od roku 2001 a svěřujeme mu s důvěrou všechny své webové aktivity. Teprve Svist 21 dokázal pro nás z internetu udělat významný obchodní kanál.” říká Petr Schiefert, ředitel - Ingtours cestovní kancelář spol. s r.o.
Jak začít

Nejste spokojeni se svými současnými www stránkami? Navštěvuje váš web málo zákazníků? Zjistíme proč a doporučíme vám, jak to změnit. Nechte si od nás zhotovit audit použitelnosti, přístupnosti a optimalizace SEO - vyberete-li si nás pro odstranění slabých míst, audity budou zdarma.

Rychlý kontakt
Změnit jazyk